İLETİŞİM: +90 (530) 371 18 55  -  [email protected]
Facebook: ProfDr Erbil Dursun - Instagram: erbildursun

TurkishEnglishGermanFrenchItalianRussianArabic

Kireçlenme (osteoartrit) ‘te eklem içi kortizon uygulaması yararlıdır. Ağrıda azalmaya neden olur, yangıyı iyileştirir. Ancak kortizon enjeksiyonu bir eklem içine senede 4’den fazla yapılmamalı, iki enjeksiyon arasında en az 6 hafta bulunmalıdır.  Amerikan Romatoloji Kurumu (ACR) da diz ve kalça kireçlenmesinde eklem içi kortizon uygulamasını önermektedir.

Ekleme kortizon enjeksiyonu
Ekleme kortizon enjeksiyonu

 

Ayrıca Bakınız:

Romatizma Tedavisi

 

 

 

 

 

HTML gömme mevcut değil.

This Post Has 2 Comments

  1. merhaba hocam. annemin kolunda çok acı var.dr. lar kireçlenme dediler.iki ay önceomzundan bir iğne yaptılar.bu annemi birkaç gün rahatlatı acısı geçmedi.kolunu oynatmazsa iyi oynattığı an acı çok yüksek,ne yapıcamı bilemiyorum.4 yıl önce düşüp kalçasını kırdı protez takıldı bastonla yürüyoriki bastonla.kol ağrısıda 8 aydır sürüyo rne ilaçlar nede kremler fayda edmiyor ne yapıcamı şaşırdım.ne tavsiye edersiniz. lütfen… yeşekkürler saygılarımla

    1. Kolda ağrı yapan o kadar çok neden vardır ki öncelikle teşhisi iyi koymak lazım. Boyun problemleri, omuz hastalıkları, dirsek ve hatta örneğin elde sinir sıkışmasına kadar birçok neden kolda ağrıya sebep olabilir. Tanının iyi koyulması gerekir ki tedavi bu tanı doğrultusunda yapılabilsin.
      Geçmiş olsun.

Bir cevap yazın

 

KAPAT